paslauga Miško sodinimas

Pagal LR teisės aktus, kiekvienas privataus miško savininkas ne tik turi teisę kirsti savo nuosavą mišką, bet ir yra įpareigotas vykdyti pareigą jį atkurti. Paprastais žodžiais tariant, atsodinimo esmė gana paprasta: jei Jūs kertate medžius, esate atsakingi ir už tai, kad nauji medeliai grįžtų į iškirtą žemę! Taigi miškų atkūrimo tikslas labai aiškus: kuo greičiau užsodinti plynai iškirstą žemę mišku. Todėl miškų atsodinimas – kiekvieno miško savininko, vykdančio aktyvią veiklą, susijusią su medienos kirtimu ir kitokiu jos panaudojimu, rūpestis.

Kadangi vis daugiau žmonių supranta estetinę ir finansinę miško vertę, miško atsodinimas tampa vis aktualesnis ir kasmet susilaukia vis daugiau visuomenės susidomėjimo. Tačiau, atliekant miškų atsodinimo darbus taip pat reikalinga patirtis ir specifinės žinios. MSK „Privati girininkija“, atsižvelgdama į nacionalinius interesus, Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos nuostatas bei siekdama patenkinti šiuolaikinės pramonės poreikius tvaraus miško požiūriu, siūlo miškų atsodinimo paslaugas.

Kaip mes tai darome?

Yra keletas žingsnių, norint pasėti sėklas arba pasodinti sodinuką į žemę. Šie žingsniai yra mūsų kruopščiai apgalvoto plano dalis, nes kiekvienas miško savininkas (stambesnis ar smulkesnis) neturėtų planuoti medienos panaudojimo darbų, be ketinimo vėliau atsodinti tai, ką teko iškirsti, siekiant naudos sau.

Taigi, kokie tie žingsniai? Visų pirma, miškas geba atsikurti ir savaime. Tai vadinamasis savaiminis atžėlimas, kai iš nukritusių sėklų natūraliai išauga nauji medžiai. Tačiau jo dažniausiai nepakanka. Tada naudojamas dirbtinis atsodinimo būdas, jam priskiriami tokie metodai:

  • Sėklų surinkimas ir sėjimas

Sėklas galima rinkti tik iš kokybiškų, aukščiausios selekcinės grupės medžių, kurie auga urėdijų rekomenduotose ir patvirtintuose medynuose, plantacijose. Tačiau šis metodas taikomas retai. Dažniausiai naudojamas miško sodinimas sodinukais.

  • Sodinukų sodinimas

Specialiai parenkame puikiai paruoštoje daigynų žemėje išaugintus sodinukus, kuriems prigyti suteikiame geriausias sąlygas ir specifines žinias, sukauptas per ilgus veiklos metus, o prigijusius persodiname konkrečiame miške.

Dar vienas miško atsodinimo būdas, jungiantis abu minėtus metodus – mišrus. Taigi, miškai atsodinami, pasitelkus tiek natūralų gamtos reguliavimo ciklą, tiek žmogaus įsikišimą. Ir pastaruoju atveju geriausiu pagalbininku, atsodinant mišką, yra MSK „Privati girininkija“.

Tad, jeigu Jums atėjo laikas atsodinti mišką, siekiate gauti profesionalią pagalbą šiam tikslui, kreipkitės į mus, mes padėsime Jums. Mes vykdome miško atsodinimo darbus, laikydamiesi LR teisės aktų reikalavimų, padedame užpildyti reikalingus dokumentus, konsultuojame visais kylančiais klausimais.

galite Susisiekti
Laiškas sėkmingai išsiųstas.
Klaida! Laiško išsiųsti nepavyko.